lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Семинар „Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности“

krlcj nslУ суботу 30. 11. 2019. године, реализован је семинар „Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности“ у просторијама Регионалног центра Смедерево. Циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима. Иако назив овог програма стручног усавршавања асоцира на музику и уметност, циљна група су били сви актери из процеса образовања и васпитања: од васпитача у предшколској установи до наставника у уметничким школама.

Теме семинара су: 1. Корелација у савременој настави; 2. Планирање корелације и међупредметно повезивање ; 3. Тимско планирање и корелација-интеграција; 4. Примена корелације у наставној пракси.

Реализатор и аутор семинара Весна Миленковић, дипломирани музиколог, зналачки је провела учеснике кроз теме овог програма СУ.