Обука Црвеног крста за вршњачке едукаторе :’’Борба против трговине људима’’

crvnkrstdcmbr nslЦрвени крст Смедерево  у сарадњи са Црвеним крстом Србије, у среду и четвртак, 04. и 05. децембра, у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, организовао је обуку за вршњачке едукаторе на тему ’’Борба против трговине људима’’.

Обуку су водили тренери Душанка Мијатовић, Јелена Гавриловић и Јована Буха из организација Црвеног крста Ириг, Аранђеловац и Звездара. Поред Црвеног крста Смедерево, овом скупу присуствовали су и представници организација Црвеног крста из Свилајнца, Пожаревца, Ковина, Велике Плане и Смедеревске Паланке. Обуком за вршњачке едукаторе обухваћено је око 20 волонтера. Обавеза обучених волонтера је да одрже предавања и радионице у свим школама како би се ученици упознали са овом темом у циљу превенције трговине људима. Након одређеног броја предавања и радионица, обучени волонтери ће добити сертификате за рад као тренери на тему ’’Борба против трговине људима’’.