Први кораци у онлајн програмирању

nlnprgrmrnj nslУченици I3 и I4 основне школе "Димитрије Давидовић" Смедерево, у уторак 13. 12. 2019.год., учествовали су у међународној манифестацији Hour of Code (Сат програмирања) уз подршку волонтера, ученика V1 и V4, једног тате и учитељица Данијеле Маричић и Невене Перић. Ово је уједно било и њихово прво гостовање у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, где су нас дочекали сјајни домаћини. Користили смо интерактивне лекције програмирања доступне на сајту Code.org и писали прве једноставне програме за савладавање лавиринта користећи основне концепте програмирања.

Било је то сјајно искуство и било је јако забавно!