cestitkaskola2020

Обавештење о ОДЛАГАЊУ СЕМИНАРА: НОВИ ЗАКОН О ЈАВНИМ НАБАВКАМА

ЗБОГ ПРЕВЕНТИВНИХ МЕРА СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ЕПИДЕМИЈЕ ИЗАЗВАНЕ  ВИРУСОМ -КОВИД 19, А ПО ПРЕПОРУЦИ ВЛАДЕ РС,

ОБАВЕШТАВАМО ПРИЈАВЉЕНЕ УЧЕСНИКЕ СЕМИНАРА ЗА 13. ЈУЛ 2020. ГОД.  У РЕГИОНАЛНОМ ЦЕНТРУ СМЕДЕРЕВО, ДА СЕ ИСТИ ОДЛАЖЕ И ДА ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ ЧИМ СЕ ЗА ТО СТВОРЕ УСЛОВИ У НАЈКРАЋЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.

О НОВОМ ТЕРМИНУ ПРИЈАВЉЕНИ УЧЕСНИЦИ И ДРУГИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ БИЋЕ БЛАГОВРЕМЕНО ОБАВЕШТЕНИ.

“БУДИМО ОДГОВОРНИ“

С поштовањем,
в.д.директора,
Љиљана Животић-Живановић, дипл. економиста

Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа

pslvnbntn nslУченици другог разреда Економско-трговинске школе у Смедереву, смер туристичко-хотелијерски техничар представили су свој пројекат „Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа“ ученицима истог смера треће године у великој сали Регионалног центра Смедерево, у четвртак 23.01.2020. год. Наставници ментори на пројекту су Јелена Станић и Ирена Весовић, а у припреми материјала за пројекат били су укључени и следећи наставници: наставник географије Милош Несторовић, наставник историје Милош Пириватрић, наставник српског језика и књижевности Александра Стевановић и наставник информатике Ивана Станојевић.

Идеја је била да се ученици поделе у мање групе – тимове, и да изаберу државу коју би представили. Тимови су морали да уз помоћ интернета, разних уџбеника и друге литературе дођу до потребних информација. Прича о свакој држави почиње са историјским и географским карактеристикама, наставља се занимљивостима и завршава специфичностима пословне комуникације за ту државу, а које су доста одређене религијом и традицијом које су у њој заступљене.