Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа

pslvnbntn nslУченици другог разреда Економско-трговинске школе у Смедереву, смер туристичко-хотелијерски техничар представили су свој пројекат „Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа“ ученицима истог смера треће године у великој сали Регионалног центра Смедерево, у четвртак 23.01.2020. год. Наставници ментори на пројекту су Јелена Станић и Ирена Весовић, а у припреми материјала за пројекат били су укључени и следећи наставници: наставник географије Милош Несторовић, наставник историје Милош Пириватрић, наставник српског језика и књижевности Александра Стевановић и наставник информатике Ивана Станојевић.

Идеја је била да се ученици поделе у мање групе – тимове, и да изаберу државу коју би представили. Тимови су морали да уз помоћ интернета, разних уџбеника и друге литературе дођу до потребних информација. Прича о свакој држави почиње са историјским и географским карактеристикама, наставља се занимљивостима и завршава специфичностима пословне комуникације за ту државу, а које су доста одређене религијом и традицијом које су у њој заступљене.