Састанак актива директора школа из Смедерева

sstnkdrktrskl nslУ Регионалном центру Смедерево 22. јануара (среда) 2020. год., у присуству руководиоца Школске управе Пожаревац, Велише Јоксимовића, представника Града Смедерева, в.д. директора Регионалног центра, одржан је састанак свих директора средњих и основних школа са територије града Смедерева.

Састанком је председавала Драгица Голубовић, председница Актива, а теме вишесатног састанка су биле информације и након тога доношење одређених закључака везаних за актуелна питања образовног рада за ову и наредну школску годину.

Највише интерeсовања је било око предстојећег конкурса за пријем у радни однос на неодређено време по Одлуци МПНТР једног броја запослених у образовању, организација матуре, термини пробног теста, измена правилника око спољног вредновања школа, организација светосавских свечаности, као и обавештење за директоре и наставнике основних школа за обуке које су у наредном месецу планиране (у оквиру пројекта „Школе за 21. век“) а које у сарадњи са МПНТР организује British council, а реализују их школске управе и Центри за стручно усавршавање Србије.