Прослава Светог Саве у Регионалном центру

svtsvrgncntrprslv nslКао и сваке године, Регионални центар Смедерево је обележио школску славу - Светог Саву. Организована је изложба радова ученика основних школа у холу Регионалног центра и приредба и активности у духу светосавља а у склопу интегративне наставе ученика  III-1 из основне школе „Бранислав Нушић“ са учитељицом Славицом Антоновић. Ученици су прво извели драмски приказ „На двору Стефана Немање“ а потом су у оквиру часа српског језика проучавали Светог Саву у легендама и причама а да би кроз ликовну културу илустровали те текстове. Уследила је завршна презентација свих наведених активности која је показала велику заинтересованост, знање и ентузијазам ученика на тему светосавља.