Семинар „Oд питања до сазнања – пројектно планирање кроз драмско-истраживачко питање“

dptnjdsznj nslУ организацији Удружења васпитача "Чигра" 08. и 09 фебруара 2020., у просторијама Регионалног центра Смедерево, васпитачи су имали прилику да размене идеје, искуства и погледе на пројектно планирање са ауторком Душицом Бојовић и Емином Живојиновић кроз реализацију семинара: „Oд питања до сазнања – пројектно планирање кроз драмско-истраживачко питање“ (Кат. бр.652).

Специфични циљеви овог програма СУ су:Унапређење знања полазника о пројектном планирању и тематском истраживању помоћу драмских техника, где исход није унапред одређен него се открива у процесу; Упознавање са појмом драмског истраживачког учења и његова имплементација у оквиру пројекта; Унапређење знања полазника са специфичним драмским техникама које подстичу и пружају могућност деци и васпитачима да активно и заједнички партиципирају у планирању и реализацији пројекта; Упознавање полазника са иновативним приступом курикулуму кроз драмску технику „Експертски плашт„;Унапређење способности учесника да критички процењују свој рад и отвореност према новом;Обука о начинима евалуације учешћа деце у драмском процесу.

Теме програма: 1. дан: Уводна радионица – упознавање, Драмско-истраживачко питање у пројектном планирању, Драмска техника „Васпитач у улози”, Драмска техника „Васпитач у улози“ – 2. део; 2. дан: Иновативни приступ курикулуму кроз технику „Експертски плашт“, Експертски плашт – експертски задатак, Представљање пројеката, Драмске технике у драмском истраживачком учењу и пројектном планирању.

Васпитачи су показали велико интересовање и ентузијазам за све активност што је показало да су ове теме заиста веома актуелне и потребне у процесу стручног усавршавања васпитача, стручних сарадника и управе предшколских установа.