О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Програм „Школе за 21. век"

prgrmskldpvk nslУ оквиру регионалног Програма „Школе за 21. век" који финансира Влада Велике Британије, а спроводи Британски савет, 20. фебруара 2020. у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, одржана је обука за директоре основних школа са територије Школске управе Пожаревац.

Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је: реализација обука за директоре, реализација обука за наставнике и додела микробит (micro:bit) програмибилних уређаја. У оквиру обуке 70 директора основних школа са територије ШУ Пожаревац добило је детаљне информације о улози директора у пружању подршке у спровођењу овог програма на нивоу школе у виду делотворних алата и приступа који су им неопходни да би осигурали ефективно учење вештина критичког мишљења и решавања проблема (КMРП) у својим школама, укључујући и мапирање и препознавање вештина критичког мишљења и решавања проблема у оквиру целог наставног плана и програма, као и у оквиру стратегија за планирање, праћење и унапређење наставе и учења.