О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Актив директора основних и средњих школа

ktvdrktsnvnsrdnjshkl nslУ просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, у среду 26. 02. 2020. године одржан је састанак Актива директора основних и средњих школа са територије града Смедерева.

Састанак је водила Драгица Голубовић, председник Актива директора, Светлана Михајловић, члан градског већа из ресора образовања и Миша Ивковић, помоћник градоначелника за образовање. Присутни су били директори основних и средњих школа са територије града Смедерева.

На дневном реду биле су следеће теме:

1. Избор председника и заменика председника Актива директора основних и средњих школа
2. Договор око плана надокнаде наставе због продужетка зимског распуста
3. Обележавање дана међународне енергетске ефикасности
4. Разно.

У оквиру прве теме односно избора преседника и заменика председника Актива директора, предложено је да досадашње неписано правило о избору на две године постане писано, као и да кандидат за будућег председника буде поново Драгица Голубовић досадашњи председник Актива што су сви присутни директори једногласно прихватили. За заменика председника предложен је поново кандидат Александар Маринковић, досадашњи заменик председника Актива, а и тај предлог је такође једногласно усвојен.

У вези друге теме било је неколико предлога, где је одлуком већине постигнут договор да викенди не буду радни већ да се надокнада изврши прерасподелом времена у оквиру радне недеље.

Трећа тачка се односила на то да школе узму веће учешће у смислу укључивања деце у израду радова на тему енергетске ефикасности као и излагање истих на паноима школе, а касније најбољи радови буду на сајту града и у билтенима.

На крају реч је имала Светлана Михајловић, говорећи о пројекту чији је циљ да афирмише успех и постигнућа деце и омладине у области образовања, културе и спорта и промоција њихових значајних и запажених резултата.