Састанак Подружнице стручних сарадника

sstnkpdrzncfbv nslДана 27.02.2020.године, у Регионалном центру Смедеревo одржан je састанак Подружнице стручних сарадника. Састанку је присуствовало 18 стручних сарадника. Пошто је прошло годину дана од оснивања подружнице вршен је и избор председништва. Једногласно је одлучено да председник Подружнице остане Тијана Ђокић,педагог, подпредседници Марина Станојевић, психолог и Тијана Тодоров, педагог и записничар Саша Бојанић Стевановић.

Марина Станојевић, психолог у ПУ „Наша радост“ упознала је стручне сараднике са програмом „Године узлета“. Дискусија се развила јер је ова тема заинтригирала присутне, посебно стручне сараднике који раде у основним школама. Договорено је да у сарадњи са Регионалним центром буде организована трибина на којој ће овај програм педагошко-психолошка служба предшколске установе представити учитељима, посебно онима који ће у септембру радити у одељењима првог разреда.

Размењена су искуства у вези са реализацијом пројектне наставе и начинима праћења ових активности као и процена запослених у основним школама о томе у које ће средње школе бити распоређени ученици завршних разреда који се образују по ИОП-2.

Сумирани су утисци о семинару који је у сарадњи са Регионалним центром организовала Подружница стручних сарадника „(Не)видљиво васпитање-углед, атмосфера и идентитет школе у функцији васпитања ученика“ 25. и 26. јануара 2020.године. Општи је утисак да је семинар веома употребљив, практичан, користан, реализатори на висини задатка захваљујући сопственом искуству и приступу раду, материјали су корисни и применљиви.

Посебно је похваљена отворена понуда реализатора да се ангажују и након семинара као помоћ у решавању конкретних проблема на терену. Прочитан је и утисак реализатора семинара о семинару који је високо оценио организацију и ток семинара.