О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Обука за наставнике -Пројекат "Школе за 21. век"

sklzdprvvkns nslМинистарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019.године са организацијим British Council, реализоваће у наредне три године Програм „Школе за 21. век“. Циљ овог програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је:

- Реализација обука за директоре,
- Реализација обука за наставнике и
- Додела микробит програмибилних уређаја

Такође, предвиђена је и подршка оснивању клубова за програмирање, израда пројеката и учешће на такмичењу из програмирања.

Прва у низу тродневна обука за наставнике за коју је надлежна школска управа Пожаревац, реализована је 27.-29. фебруара 2020. године, у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, у ОШ „Свети Сава“, Велика Плана, ОШ „Олга Милошевић“ и ОШ „Херој Радмила Шишковић“ из Смедеревске Паланке-укупно 140 наставника.

Обука за наставнике је акредитована (40 сати) и поред тродневне обуке укључује имплементацију стечених знања и вештина у настави, рад на школском пројекту и онлајн обуку за коришћење микробит уређаја. Обука за наставнике је обавезна за све школе, а програм се налази на листи програма од јавног значаја Министра просвете, науке и технолошког развоја.

За сва питања и додатне информације, молимо да контактирате запослене на Пројекту British Council-a:
• Татјана Слијепчевић, координатор пројекта, email: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. тел: +381(0)63 639650