Обавештење о ОДЛАГАЊУ СЕМИНАРА: НОВИ ЗАКОН О ЈАВНИМ НАБАВКАМА

ЗБОГ ПРЕВЕНТИВНИХ МЕРА СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ЕПИДЕМИЈЕ ИЗАЗВАНЕ  ВИРУСОМ -КОВИД 19, А ПО ПРЕПОРУЦИ ВЛАДЕ РС,

ОБАВЕШТАВАМО ПРИЈАВЉЕНЕ УЧЕСНИКЕ СЕМИНАРА ЗА 13. ЈУЛ 2020. ГОД.  У РЕГИОНАЛНОМ ЦЕНТРУ СМЕДЕРЕВО, ДА СЕ ИСТИ ОДЛАЖЕ И ДА ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ ЧИМ СЕ ЗА ТО СТВОРЕ УСЛОВИ У НАЈКРАЋЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.

О НОВОМ ТЕРМИНУ ПРИЈАВЉЕНИ УЧЕСНИЦИ И ДРУГИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ БИЋЕ БЛАГОВРЕМЕНО ОБАВЕШТЕНИ.

“БУДИМО ОДГОВОРНИ“

С поштовањем,
в.д.директора,
Љиљана Животић-Живановић, дипл. економиста

Обука за наставнике у оквиру Програма "Школе за 21. век"

sklzdvsprvvk nslЈош једна у низу тродневна обука за наставнике из школа за које је надлежна школска управа Пожаревац а у оквиру Програма „Школе за 21. век“ реализована је 05.-07. марта 2020. године у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево.

Обука за наставнике је акредитована (40 сати) и поред тродневне обуке укључује имплементацију стечених знања и вештина у настави, рад на школском пројекту и онлајн обуку за коришћење микробит уређаја. Обука за наставнике је обавезна за све школе, а програм се налази на листи програма од јавног значаја Министра просвете, науке и технолошког развоја.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у складу са Меморандумом о разумевању који је потписан 07.02.2019.године са организацијим British Council, реализоваће у наредне три године Програм „Школе за 21. век“. Циљ овог програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је:
- Реализација обука за директоре,
- Реализација обука за наставнике и
- Додела микробит програмибилних уређаја

Такође, предвиђена је и подршка оснивању клубова за програмирање, израда пројеката и учешће на такмичењу из програмирања.