Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“

svrmnjvnj nslРегионални центар Смедерево организовао је 14. марта 2020.год семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“ (кат.бр. 795). Семинар су реализовали еминентни предавачи са Географског института „Јован Цвијић” САНУ из Београда: Марко Милошевић, Јелена Ћалић, Милован Миливојевић и Владица Цветковић са Рударско-геолошког факултета из Београда.

Општи циљ овог програма стручног усавршавања је упознавање и неговање природне баштине Србије.

Теме програма:
Садржаји о геологији и рељефу у наставним плановима и уџбеницима географије; Тектонска рејонизација Србије; Вулканизам у Србији; Морфоструктурни рељеф Србије; Квартар; Глацијација Балкана - морфологија и ледници; Репрезентативни облици рељефа Србије; Објекти геонаслеђа као заштићена подручја.