О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“

svrmnjvnj nslРегионални центар Смедерево организовао је 14. марта 2020.год семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“ (кат.бр. 795). Семинар су реализовали еминентни предавачи са Географског института „Јован Цвијић” САНУ из Београда: Марко Милошевић, Јелена Ћалић, Милован Миливојевић и Владица Цветковић са Рударско-геолошког факултета из Београда.

Општи циљ овог програма стручног усавршавања је упознавање и неговање природне баштине Србије.

Теме програма:
Садржаји о геологији и рељефу у наставним плановима и уџбеницима географије; Тектонска рејонизација Србије; Вулканизам у Србији; Морфоструктурни рељеф Србије; Квартар; Глацијација Балкана - морфологија и ледници; Репрезентативни облици рељефа Србије; Објекти геонаслеђа као заштићена подручја.