Обавештење о ОДЛАГАЊУ СЕМИНАРА: НОВИ ЗАКОН О ЈАВНИМ НАБАВКАМА

ЗБОГ ПРЕВЕНТИВНИХ МЕРА СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ЕПИДЕМИЈЕ ИЗАЗВАНЕ  ВИРУСОМ -КОВИД 19, А ПО ПРЕПОРУЦИ ВЛАДЕ РС,

ОБАВЕШТАВАМО ПРИЈАВЉЕНЕ УЧЕСНИКЕ СЕМИНАРА ЗА 13. ЈУЛ 2020. ГОД.  У РЕГИОНАЛНОМ ЦЕНТРУ СМЕДЕРЕВО, ДА СЕ ИСТИ ОДЛАЖЕ И ДА ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ ЧИМ СЕ ЗА ТО СТВОРЕ УСЛОВИ У НАЈКРАЋЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.

О НОВОМ ТЕРМИНУ ПРИЈАВЉЕНИ УЧЕСНИЦИ И ДРУГИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ БИЋЕ БЛАГОВРЕМЕНО ОБАВЕШТЕНИ.

“БУДИМО ОДГОВОРНИ“

С поштовањем,
в.д.директора,
Љиљана Животић-Живановић, дипл. економиста

Семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“

svrmnjvnj nslРегионални центар Смедерево организовао је 14. марта 2020.год семинар: „Осавремењавање знања о геодиверзитету кроз наставу географије“ (кат.бр. 795). Семинар су реализовали еминентни предавачи са Географског института „Јован Цвијић” САНУ из Београда: Марко Милошевић, Јелена Ћалић, Милован Миливојевић и Владица Цветковић са Рударско-геолошког факултета из Београда.

Општи циљ овог програма стручног усавршавања је упознавање и неговање природне баштине Србије.

Теме програма:
Садржаји о геологији и рељефу у наставним плановима и уџбеницима географије; Тектонска рејонизација Србије; Вулканизам у Србији; Морфоструктурни рељеф Србије; Квартар; Глацијација Балкана - морфологија и ледници; Репрезентативни облици рељефа Србије; Објекти геонаслеђа као заштићена подручја.