Семинар: „Функционална знања – пут ка успеху“

fnkcnlnznnj nslУ суботу 13. јуна 2020.год. реализован је семинар: „Функционална знања – пут ка успеху“ (кат. бр. 604) у Регионалном центру Смедерево. Овај семинар је био планиран за 22. март али је због увођења ванредног стања отказан. У овом новом термину, семинару је одржан уз поштовање препоручених заштитних мера.

Аутори и реализатори семинара су веома искусни и врсни предавачи: Биљана Тодоровић и Маја Оклобџија Слијепчевић.

Циљеви овог програма СУ:
Оснаживање наставника у процесу самовредновања сопствених компентенција за поучавање ученика функционалним знањима; Развијање свести о важности развијања функционалних знања ученика и ученичких компетенција као предуслова за целоживотно учење. Подизање компетенција наставника за коришћење интердисциплинарног приступа настави Интеграција различитих предмета у циљу развијања функционалних знања.

Теме програма:
Увод у програм обуке; Полазне тачке за добро испланирану и организовану наставу; Интердисциплинарни приступ наставном процесу – Међупредметна повезаност садржаја; Функционални задаци; Креирање функционалних задатака за интегрисане садржаје два или више предмета; Осврт на кључне тачке учења и евалуација семинара.