Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Ротари клуб наградио најбоље смедеревске средњошколце

rtrklbsrdnj nslУ просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, синоћ-22. 06. 2020.год., смедеревски Ротари клуб у већ традиционалној акцији, организовао је доделу поклона ученицима генерација свих смедеревских средњих школа. Таблети су додељени следећим ученицима:
- Ања Радоман (Музичка школа “Коста Манојловић)
- Милица Илић (Економско трговинска школа)
- Анђела Јокић (Техничко-технолошка и пољопривредна школа “Деспот Ђурађ”)
- Ђорђе Богдановић (Техничка школа)

Међу добитницима таблета је и Анђела Ћирић, ученица трећег разреда Гимназије, која је освојила 1. место у такмичењу младих физичара Србије, самим тим је ушла у репрезентацију и представљаће нашу земљу на Светском првенству у Грузији ове године. Гимназија Смедерево још увек није изабрала ђака генерације па ће награда бити накнадно уручена у августу.