Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Састанак ШУ Пожаревац са директорима основних школа из Подунавског управног округа

sstnkspzrvc nslУ петак 21. 08. 2020.год., у просторијама Регионалног центра Смедерево, одржан је састанак представника Школске управе Пожаревац на челу са начелником Велишом Јоксимовић са директорима основних школа које су у надлежности ове ШУ. Измењени услови реализације наставе који су били на снази од марта ове године због увођења ванредног стања због епидемије вируса Короне, настављају се и у новој наступајућој школској години под условима препорученим од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Управо о тим новинама у реализацији наставе представници ШУ Пожаревац обавестили су директоре основних школа који су због многих новина имали доста дилема и питања.

Дневни ред састанка:
1. Примена стручног упутства за образовно-васпитни рад према Посебном програму (са приказом елемената Правилника о посебном програму образовања и васпитања)
2. Распоред снимања часова на ниову школских управа
3. Евалуација квалитета часова који се припремају за РТС – ближи приказ процедура описаних у Упутству за снимање часова
4. Спровођење завршног испита на крају основне школе у августовском испитном року.

Наравно, састанак је реализован уз примену свих препоручених мера у циљу заштите од вируса.