Европска недеља / Ноћи истраживача

ПОЗИВАМО ВАС

да учествујете у

ЕВРОПСКОЈ НЕДЕЉИ / НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА

која ће се ове године одржати од 23. до 27. новембра, 2020. године у Регионалном центру Смедерево.

Семинар „Обука за наставу Грађанског васпитања“

grdjnskvsptnj nslНа предлог просветних радника из више градова, реализован је семинар „Обука за наставу Грађанског васпитања“ у суботу 03. 10. 2020 год. и то по 18. пут. Мешовиту групу учитеља и наставника основних и средњих школа чинили су представници не само из смедеревских школа, већ и из Београда, Панчева, Пожаревца и Смедеревске Паланке. Заштитне мере због епидемиолошке ситуације спроведене су у складу са препорукама и ни на који начин нису утицале на одличну атмосферу и квалитет ове обуке.

Као и увек до сада, Зорица Димитријевић и Марија Вуловић, искусне реализаторке ове обуке, успеле су да поступно и систематично проведу полазнике кроз причу о циљевима, исходима и врстама учења у настави Грађанског васпитања и карактеристикама квалитетне наставе у 21. веку, подстичући коришћење интерактивних техника и метода у приступу наставним садржајима.

Посебна пажња је посвећена међупредметним компетенцијама које излазе из оквира традиционалне наставе и подразумевају динамичније и ангажованије комбиновање знања, вештина и ставова релевантних за различите реалне контексте који захтевају њихову функционалну примену. У завршном делу обуке свака група је имала прилику да провери стечена знања осмишљавајући припрему за час, а било је и речи о значају евалуације и самоевалуације.