Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Састанак подружнице стручних сарадника

sstnkpdrzncktdd nslСастанак подружнице стручних сарадника у Смедереву одржан је 23.10.2020. године са почетком у 13 часова у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву.

Усвojeн je план рада за школску 2020/2021. годину, размењена су искуства чланова Подружнице током рада „на даљину“ (проблеми, препреке, изазови и решења) и договорен је начин рада Подружнице уколико се ситуација понови.

Тијана Ђокић, председница Подружнице упознала је чланове са ситуацијом насталом у вези са израдом новог Правилника о раду стручних сарадника, са проблемима до којих је дошло и застојем у изради истог. Обавестила је чланове о чланарини у Педагошком друштву Србије за наредну годину и позвала чланове да се масовније укључе у рад Друштва. Представљен је и нови формат објављиваља Педагошких новина као и претплата за стручни лист Настава и васпитање. Затим су чланови обавештени о промени термина Стручног скупа за мај 2021.године и цени котизације, те позвани да учествују као аутори радова.

На предлог Маријане Васиљевић, чланови су обавештени о онлајн одржавању Стручног скупа који организује Друштво психолога Србије у новембру ове године.

Састанак је завршен уз неизвесност о томе да ли ће се следећи одржати уживо или преко апликације те смо међусобно пожелели добро здравље.