Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Први састанак стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона

prvssdtnksprdsklsh nslПредшколска установа „Наша радост“ Смедерево 28.10.2020. била је домаћин Првом састанку стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона, који је одржан је у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Стручни сарадници из Пожаревца, Петровца на Млави, Кучева, Великог Градишта и Смедерева, разменили су питања и искуства која су значајна за реализацију и унапређивање васпитно-образовног рада.

Састанком је координирала Милена Митић стручни сарадник-педагог Предшколске установе „Галеб“, Велико Градиште. Сви присутни имали су прилику да се чују о тренутним активностима у Установама које су у фази увођења нових Основа програма (Пожаревац и Смедерево) и у оквиру пројекта СУПЕР (Петровац на Млави). Стручни сарадници Предшколске установе „Наша радост“ Смедерево, представили су Интервизију-модел развоја колегијалне рефлексије коју, након обуке реализоване у септембру 2020., испробава петнаест практичара, учесника обуке из Смедерева.