ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Примена информационо-комуникативних технологија у настави - ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смедеревскa Паланкa

ikt-obrazПрва од девет планираних обука у оквиру пројекту „Подршка развоју људског капитала и истраживању – опште образовање и развој људског капитала“ (www.razvionica.edu.rs) одржана је у протекла два дана у нашем Центру. Завод за унапређивање образовања и васпитања, као један од партнера на поменутом пројекту носилац је активности у оквиру компоненте 2: Обука наставника за употребу ИКТ-а у настави. Обука има за циљ јачање компетенције наставника за примену савремених информационо-комуникационих технологија у образовно-васпитном процесу.

Пројектом је предвиђена реализација дводневних обука за 4000 наставника основних школа, гимназија и средњих стручних школа које су укључене у Пројекат (школе вежбаонице и пилот школе).
Прва полазници који су прошли обуку били су наставници и професори ОШ "Херој Радмила Шишковић" из Смедеревске Паланке, док су предавачи били Славица Гомилановић и Невена Перић.
Опширније о обукама и распореду можете погледати на сајту ЗУОВ-а.

Напишите ваш коментар