Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

Примена информационо-комуникативних технологија у настави - ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смедеревскa Паланкa

ikt-obrazПрва од девет планираних обука у оквиру пројекту „Подршка развоју људског капитала и истраживању – опште образовање и развој људског капитала“ (www.razvionica.edu.rs) одржана је у протекла два дана у нашем Центру. Завод за унапређивање образовања и васпитања, као један од партнера на поменутом пројекту носилац је активности у оквиру компоненте 2: Обука наставника за употребу ИКТ-а у настави. Обука има за циљ јачање компетенције наставника за примену савремених информационо-комуникационих технологија у образовно-васпитном процесу.

Пројектом је предвиђена реализација дводневних обука за 4000 наставника основних школа, гимназија и средњих стручних школа које су укључене у Пројекат (школе вежбаонице и пилот школе).
Прва полазници који су прошли обуку били су наставници и професори ОШ "Херој Радмила Шишковић" из Смедеревске Паланке, док су предавачи били Славица Гомилановић и Невена Перић.
Опширније о обукама и распореду можете погледати на сајту ЗУОВ-а.

Напишите ваш коментар

cpn logo