Семинари у наредном периоду

У оквиру Јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује седам семинара.
За просветне раднике школа (и запослене у предшколској установи) општине Смедерево, семинари су бесплатни, док је за све остале учеснике цена котизације 2.500 динара по семинару.
__________________________________________________________

„Школа отворена родитељима“ - ПОПУЊЕН БРОЈ УЧЕСНИКА
субота, 13. јануар 2018.

недеља, 28. јануар 2018.

четвртак, 01. фебруар 2018.

субота, 03. фебруар 2018.

субота, 24. фебруар 2018.

субота 24. и недеља 25. фебруар 2018. (дводневни семинар)

prijava

Стручни скуп - (Не)заборављени синови Великог рата

nezaboravljeni sinovi velikog rataПрви свeтски рaт био je oнo штo ми дaнaс зoвeмo „тoтaлни рaт“, он је прeдстaвљaо први индустриjaлизoвaни рaт. Дeсeт милиoнa мртвих биo je нajвeћи дaнaк људских живoтa нeкoм рaту, збoг oгрoмнoг утицaja кoришћeњa aртиљeриje, других oбликa нaoружaњa, гaсoвa и oстaлoг, кoje свeт дo тaдa ниje видeo. To je трeнутaк тe 1914. гoдинe кaдa je рaт пoстao нeштo мнoгo гoрe, нeштo мнoгo чудoвишниje нeгo икaдa...
Међутим, нису сви у Великом рату погинули од куршума. Многи хероји су преживели рат, али су "погинули" много година касније од једне сасвим другачије врсте оружја. Тема вечерашњег стручног скупа били су баш ти, заборављени синови Великог рата, чланови породице Ускоковић, Милан и Александар иначе чином високо котирани за време самог рата.
Шта се то догодило и зашто су избрисани из историје време ће можда показати. Свој истраживачки рад у вези са породицом Ускоковић, Славољуб Станковић Тале, прeдaвaч нa стручнoм скупу, историчар и сарадник Српског биографског речника Матице Српске, објединио је у овом предвању које је настало на основу три научна рада: "Санитетски пуковник др Александар М. Ускоковић", "Два (не)заборављена брата др Милутина М. Ускоковића: ђенералштабни потпуковник Милан М. Ускоковић и санитетски пуковник др Александар М. Ускоковић" и "Санитетски пуковник др Александар М. Ускоковић".
Да ли је Велики рат заборавио своје хероје или Велики рат са тим нема везе, остаје нам да видимо из неких наредних истраживања колеге Станковића.

Напишите ваш коментар