Чланци

Семинар „Школа отворена родитељима 2 – ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње“

sklrdtljm nslУ суботу 08. 06. 2019. године, у РЦ Смедерево реализован је семинар „Школа отворена родитељима 2 – ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње“ (кат. бр. 163). Иако су вероватно бројне обавезе због краја школске године утицале на то да није био попуњен максимални број учесника, активности и атмосфера на семинару су биле на високом нивоу. Општи циљеви овог програма СУ су: јачање професионалних капацитета запослених у школи/установи за подизање нивоа сарадње са родитељима и унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача за ефикаснију комуникације са родитељима. Теме програма које су реализоване: тумачење порука и васпитног стила, квалитетна комуникација – предуслов успешне сарадње, начини комуникације са родитељима и тематски родитељски састанак.

Реализаторке семинара: Зорица Николић, Зорица Поповић и Неда Богојевић Прековић зналачки су водиле учеснике кроз ове актуелне теме и имале су одговоре на сва њихова питања.