Чланци

Семинар „Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности“

krlcj nslУ суботу 30. 11. 2019. године, реализован је семинар „Корелација и међупредметно повезивање у настави музичке културе и уметности“ у просторијама Регионалног центра Смедерево. Циљ семинара је оспособљавање наставника за практичну примену корелације у настави и међупредметно повезивање кроз процес планирања и интеграције са другим наставним предметима и садржајима. Иако назив овог програма стручног усавршавања асоцира на музику и уметност, циљна група су били сви актери из процеса образовања и васпитања: од васпитача у предшколској установи до наставника у уметничким школама.

Теме семинара су: 1. Корелација у савременој настави; 2. Планирање корелације и међупредметно повезивање ; 3. Тимско планирање и корелација-интеграција; 4. Примена корелације у наставној пракси.

Реализатор и аутор семинара Весна Миленковић, дипломирани музиколог, зналачки је провела учеснике кроз теме овог програма СУ.