О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress

Практична примена семинара увек је била магнет за просветне раднике. Примена блога у настави коришћењем популарног Web алата Wordpress свакако је један од семинара где се научено, већ од сутра може применити у подизању квалитета наставе и креативну употребу савремених информационо-комуникационих технологија у настави у оквиру низа различитих предмета, не ограничавајући се само на информатику. У опуштеној али радној атмосфери, основни циљ аутора и реализатора семинара, Николе и Слађане Радивојевић, у протекла два дана, био је да оспособи професоре за креирање блога у Web алату Wordpress, да повежу садржај предмета са друштвеним мрежама и применом доступних е-ресурса у настави. Опширније о темама које су обрађиване на семинару можете видети ОВДЕ.

Иако је ово било "ватрено крштење" аутора, по питању држања семинара, по оценама и коментарима учесника закључило би се сасвим супротно. Издвојићемо нека од запажања учесника: "Веома сам импресиониран овим семинаром, који је у потпуности користан свим колегама", "Сјајни предавачи и одличан семинар. Препорука свима за похађање истог", "Семинар је успешно реализован јер су поред теоријских, презентована и практична знања", "Било је уживање радити са вама ова два дана", "Изузетно добро и детаљно припремљен и организован семинар. Врло применљив у пракси".
Семинар је подржан од стране нашег Центра и налази се у Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2012/2013. и 2013/2014. под редним бројем 269.

Случајно или не, на сајту b92, баш у време одржавања семинара, објављен је опширан текст у вези са WordPress-ом. Комплетна чланак можете погледати на следећем ЛИНКУ.