Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Питагора у пет слика

У четвртак 12. 04. 2018. реализована је радионица у оквиру ЦПН пројекта "ПИТАГОРА У ПЕТ СЛИКА" у просторијама РЦ Смедерево.
„Квадрат од хипотенузе,
То зна свако дете,
Раван је квадратима
Од обе катете."
(цитат из Аутобиографије Бранислава Нушића)
Идеја пројекта је реализација представе у оквиру које су ученици кроз неколико слика, уз реп музику, мађионичарски трик, гимнастику и плес публици приказали и доказали Питагорину теорему. Стихове попут Нушићевих су исказани на разним језицима, као што су енглески, немачки, српски, мађарски, ромски итд.
Циљна група су били ученици 6. и 7. разреда основне школе, наставници разних профила, вршњаци, родитељи.
Циљеви пројекта су: подизање нивоа геометријске писмености ученика, ангажовање наставника у неформалном образовању, стварање амбијента у коме креативност и иновативност долазе до пуног изражаја.