Прва радионица ЦПН пројекта „Вијугање кроз науку“

cpnrdnc nslУ четвртак,  1. новембра одржана је прва радионица пројекта „Вијугање кроз науку“ у основној школи „Херој Радмила Шишковић“ у Смедеревској Палaнци. На радионици су учествовали ученици четвртог разреда са учитељицом Драганом Талијан.

Ученицима је на занимљив начин приказана наука кроз квиз а питања је постављао Лего робот. Питања су била из математике, физике, хемије, природе и друштва, а научне мозгалице ученици су решавали у оквиру тимова. У радионици је учествовало четири тима који су бројали по пет ученика.

Оваквим начином се проверава научено градиво из школе и њихова примена у свакодневном животу. Квиз је био веома узбудљив, победник се није знао до последње игре. Такође, ученицима су представљени експерименти из хемије, где они нису били посматрачи већ активни учесници.

„Ово је супер!“
„Да ли можете да дођете и сутра?“
„Научио сам нешто ново.“
„Значи, тако се ствара дуга!“
„Да ли могу ово код куће сам да направим?“
„Учитељице, направите и Ви квиз!“
„Овако се лакше учи!“

Ово су само неки од утисака основаца нижих разреда који у довољној мери осликавају одушевљење и усхићеност малишана, као и њихову радозналост пред сусретом са науком.