Прва радионица ЦПН пројекта „Материјали – од чега је шта и зашто“

mtrjldcgzst nslЕуфорија, одушевљење, радозналост и мотивисаност малих основаца обележили су у уторак, 20. новембра у пријатном амбијенту Музеја у Смедереву прву од седам овогодишњих радионица пројекта „Материјали – од чега је шта и зашто“, чију је реализацију по други пут подржао Центар за промоцију науке. Невена Перић, професор разредне наставе, и Милан Марковић, кустос педагог Музеја у Смедереву, аутори и реализатори овог занимљивог пројекта, осмишљеног ради популаризације науке, са примарним циљем да се ученици нижих разреда основних школа упознају са врстама материјала и њиховом повезаношћу са модом, саобраћајем и становањем, угостили су другаке ОШ „Бранислав Нушић“ у Смедереву и њихову учитељицу Соњу Милетић.

Радионица „Чаробне кутије“ оставила је изузетан утисак на малишане који су пуног срца, узбуђени и радосни, уживали у тајнама магичних кутија и предмета од дрвета, пластике, стакла, метала, гуме и текстила које су оне скривале. Изазов за мале основце било је и коришћење лупе и микроскопа који су им помогли у истраживању и савладавању ове мале занимљиве научне авантуре, а гледање едукативног филма о материјалима уз сјајно дружење учесника и реализатора додатно је обогатило ово дивно истраживачко дружење у смедеревском музеју наговештавајући на најлепши начин будуће радионице пројекта.