Трећа радионица ЦПН пројекта ,,Нушић и Смедерево у очима калиграфа"

klgrfkt nslСмедеревски ученици су наставили да усавршавају калиграфске вештине у оквиру треће радионице ЦПН пројекта ,,Нушић и Смедерево у очима калиграфа". И овог пута атмосфера на радионици у нашем Центру била је веома пријатна и радна.

Ученици су вежбали нове фонтове, са новим техникама и на различитим подлогама. Испробали су поред плакатних пера и плакатне фломастере. Истраживали су на интернету лик Бранислава Нушића и направили много различитих скица и идејних решења за карикатуре. Преписивали су Нушићеве мисли и цитате. Почели су са израдом слова и иницијала за изложбу.

Уочљив је велики напредак код свих учесника радионице - сви су очито били вредни и вежбали су стрпљиво и код куће, што само говори у прилог томе да су заиста мотивисани, одушевљени и заинтересовани за овај пројекат, а такође и да су послушали савет професора Мирослава да треба сваки дан бар по пет минута вежбати писање. Захваљујући већ стеченој вештини коју су вежбањем поспешили, на овој радионици су много брже радили, а самим тим и више урадили, па су као производ ове радионице настали лепи калиграфски радови.
Уморни, али са осмехом на лицу, смедеревски ученици се радују новој радионици у децембру, а до тада ће сви већ завршити своје скице.