ЦПН пројекат: "Материјали - од чега је шта и зашто?" – Становање 2

stnvnj nslУ току је друга година реализације пројекта "Материјали - од чега је шта и зашто?". Радионицу о становању  реализовали су аутори пројекта Невена Перић и Милан Марковић у Музеју Смедерево 26.2.2019., са ученицима другог и трећег разреда ОШ "Иво Лола Рибар" из Скобаља. И поред изузетно хладног времена, после редовне наставе, 30 ученика је дошло са својим учитељицама Слађаном Добротом и Весном Миљковић. Учили су о врстама кућа у различитим временским епохама и о грађевинским материјалима. Правили су куће од различитих материјала: сојенице, шаторе, куће од "цигала" и куће од "леда". На крају су учесници радионице гледали видео записе о еколошким кућама које се у свету праве од отпада - рециклажом.