Mикро-Физ пројекат у Научном клубу Смедерево са четвртом радионицом

mkrfzctvrtrdnc nslОвог уторка, 25.02.2020 године од 17 часова, одржана је прва радионица у овој години, а четврта радионица пројекта којој су присуствовали ученици седмог и осмог разреда ОШ "Др.Јован Цвијић" Смедерево, ОШ "Бранко Радичевић" Смедерево и ОШ “Јован Јовановић Змај” из Ковина, вршњачки едукатор Немања Николић и реализатори: Синиша Ћулафић и Мирјана Кокерић, као и гости наставници из Смедеревске општине.

Ученици су се упознали са миокропроцесором Мicro:bit уређајем, уводом у програмирање уз помоћ микробита, креирањем алгоритама и применом у физици и математици, у тестирању проводљивости материјала и креирању алармног система.

Ученици су самостално тестирали уређај, повезивали га на рачунар, пребацивали код и испробавали проводљивост различитих материјала: дестиловане воде, воде са чесме, воде са шећером, слане воде, дрвета, графита, алуминијумске фолије...

Радионица је садржала и три наградна онлајн квиза везана за улазна знања на почетку радионице, проверу знања из математике и физике и систематизацију наученог. Учесници радионице су уживали у такмичењу у знању и у освајању награда.

Почетак радионице био је обележен питањем колико волимо физику, и затечено стање је било 38,2%. Након радионице деца су изразила задовољство наученим и примењеним, те се и статистички резултат променио. Како су радионице осмишљене са циљем промоције Физике и Математике као науке, ова радионица се може сматрати успешно реализованом.

На наредним радионицама пројекта, у другом полугодишту, планирано је дружење и са осталим школама из Смедеревске општине и најављеним гостима из Мраморка и Ковина.