Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Трећа ЦПН радионица “Деспотово слово”

dsptvslv nslТрећа ЦПН радионица “Деспотово слово”, одржана је 09.03.2020. године у РЦ Смедерево. Циљеви ове радионице били су да већи број ученика почне са одабраним иницијалима из Мирослављевог јеванђеља. Копирани иницијали били су добар почетак за данашњи рад.

Цртеж оловком, текст перима и трском био је данашњи задатак за ученике основних школа.

Ученици средње школе радионицу су започели лаганом вежбом, исписивањем изрека и имена. Као задатак, одабрали су иницијале из Мирослављевог јеванђеља, новац Деспота Ђурђа Бранковића и неуме.

Велики број ученика је због болести изостао, тако да ће у школи да надокнаде изгубљено.

Следећи пут је планиран рад са калиграфским перима.