Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Живети различитост у вртићу

Почетак: 23.03.2017 11:00

Каталошки број: 557 ; Компетенцијa: K3 ; Приоритети: 4

Трајање: 4 недеље (24 сата, 6 сати непосредног рада са учесницима) 24 бодова (електронски)

Семинар је затвореног типа и пријављивање није могуће

Аутори Весна Златаровић, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар; . Олга Лакићевић, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар; др Јелена Врањешевић, психолог, ванредни професор, Филозофски факултет у Београду, Одељење за психологију; мр Зорица Трикић, психолог, Senior Program Manager, International Step by Step Association (ISSA); Драгана Коруга, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар
Реализатори Весна Златаровић, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар; Олга Лакићевић, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар; Драгана Коруга, психолог, стручњак за образовање, ЦИП Центар; др Лидија Мишкељин, доцент, Филозофски факултет Универзитета у Београду, Одељење за педагогију; Анне-Мариа Ћуковић, специјални педагог, асистент на пројекту, УНИЦЕФ, Београд; Милош Зорица, васпитач, ПУ Чукарица, Београд, вртић Бајка; Наташа Дражић, педагог, асистент на пројекту, ЦИП Центар; Неда Андонов, психолог, асистент на пројекту, ЦИП Центар; Наташа Анђелковић, струковни васпитач, ПУ ,11. април, Нови Београд, вртић Бајка
Општи циљеви Повећање доступности квалитетних предшколских програма свој деци, укључујући децу из друштвено осетљивих група, и креирање средине подстицајне за рано учење и развој уз уважавање различитости као саставног дела њихових идентитета.
Специфични циљеви Грађење заједничког разумевања предрасуда и стереотипа, њихово препознавање у свакодневном животу и професионалној пракси; Стицање знања о основним механизмима настанка и одржавања стереотипног мишљења; Упознавање са развојем предрасуда код деце и осмишљавање конструктивних стратегија за супростављање; Препознавање друштвено привилеговних група и утицаја неједнаких стартних позиција на развој, образовање и квалитет живота повезивањем развоја когнитивних способности и учење о различитостима; Стицање основних инофрмација и оснаживање за пружање подршке развоју позитивног идентитета код деце; Упознавање са различитим облицима савремене породице, афирмисање породичних кутлура и развијање свести о неопходности пружања подршке.
Теме програма Стереотипи и предрасуде и њихов однос са идентитетом сваког од нас; Ефекти стереотипа и предрасуда; Предрасуде код деце - развојни аспект; Породице у савременом свету; Стање деце у Србији; Рaзличитoст у вртићу
Циљна група васпитач у предшколској установи, медицинска сестра – васпитач, стручни сарaдник у предшколској установи, сарадник (педагошки, андрагошки асистент и помоћни наставник)
2017-03-23 11:00:00
2017-03-23 17:00:00