Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму

Почетак: 24.02.2018 10:00

Каталошки број: 156 ; Компетенцијa: K2 ; Приоритети: 3

Трајање: два дана (16 бодова)

БРОЈ УЧЕСНИКА ЈЕ ПОПУЊЕН И НАКНАДНО ПРИЈАВЉИВАЊЕ НИЈЕ МОГУЋЕ!

У оквиру јануарских дана просветних радника, Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево организује семинар Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму.

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара.

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара). Модел и позив на број нису потребни.

Аутори Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког и информатичког образовања, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик
Реализатори Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког и информатичког образовања, ОШ „Радица Ранковић“ Лозовик
Општи циљеви Унапређивање компетенција професионалаца за израду иновативног дидактичког материјала кроз филм и филмску анимацију.
Специфични циљеви Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад; Применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.
Теме програма Филм и филмска анимација - појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе; Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања; Стори борд појам значај и примена; Примена дигиталне технологије у изради филма;Техника израде филма и анимираног филма; Монтирање снимњеног материјала у програму movie maker-у
Циљна група наставник разредне наставе, наставник предметне наставе – основна школа, наставник предметне наставе – гимназија, наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа, наставник стручних предмета – средња стручна школа
2018-02-24 10:00:00
2018-02-25 18:00:00