Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Примена мотивационих техника у настави

Од 15.09.2018 10:00 до 15.09.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 618; компетенција: К3; приоритети: 3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Центар за стручно усавршавање Крушевац
Аутори Светлана Алексић, Музичка школа „Стеван Христић“, Крушевац; Снежана Рајковић, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац; Јелица Димић, Медицинска школа, Крушевац
Реализатори Светлана Алексић, Музичка школа „Стеван Христић“, Крушевац; Снежана Рајковић, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац; Јелица Димић, Медицинска школа, Крушевац; Бранислав Рајковић, ОШ „Вук Караџић“, Крушевац
Област општа питања наставе
Компетенције компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Општи циљеви Унапредити компетенције наставника и стручних сарадника за примену мотивационих техника у настави.
Специфични циљеви Проширивање знања о новим схватањима мотивације. Оснаживање за планирање и примену различитих мотивационих техника и формативног оцењивања. Праћење и вредновање ефеката примењених мотивационих техника.
Теме програма 1. Отварање и добродошлица; 2. Нова схватања о мотивацији за учење; 3. Примена мотивационих техника; 4. Формативно оцењивање – још једна мотивациона техника; 5. Праћење и вредновање ефеката примене мотивационих техника; 6. Затварање и евалуација семинара
Циљна група наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија; наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа; наставник стручних предмета - средња стручна школа; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи; наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи; наставник изборних и факултативних предмета; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА: 2.100,00 оред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 13. септембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-09-15 10:00:00
2018-09-15 18:00:00