Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Обука за наставу Грађанског васпитања

Од 12.11.2018 10:00 до 12.11.2018 18:00 Сачувај у календару

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 270; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Чачак
Аутори Зорица Димитријевић, дипломирана социјална радница, Основна школа „Стари град„, Ужице; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ „Вук Караџић„ Чачак
Реализатори Зорица Димитријевић, дипломирана социјална радница, Основна школа „Стари град„, Ужице; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ „Вук Караџић„ Чачак
Област изборни и факултативни предмети
Компетенције компетенције за уже стручну област
Општи циљеви Развој компетенција наставника у планирању, реализацији и евалуацији наставе Грађанског васпитања, коришћењем ефективних и ефикасних метода и техника у циљу развоја ученичких компетенција и подстицања активизма младих у грађанском друштву.
Специфични циљеви Унапређивање знања наставника о циљевима, исходима и целовитости процеса учења у настави Грађанског васпитања. Оспособљавање наставника за развој ученичких компетенција за 21 век. Оснаживање наставничких компетенција за интерактивни приступ у реализацији наставе Грађанског васпитања
Теме програма Циљеви, исходи и учење у настави Грађанског васпитања. Улоге и компетенције наставника и ученика. Карактеристике квалитетне наставе Грађанског васпитања и интерактивне методе и технике. Планирање часа Грађанског васпитања, израда припреме за час и евалуација.
Циљна група наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа;наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа; наставник стручних предмета – средња стручна школа;наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју;наставник у школи за образовање одраслих; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник изборних и факултативних предмета; стручни сарадник у школи;сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.000,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.000,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 8. новембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

Пријава на имејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или путем телефона (026 619906, 026 619907).

2018-11-12 10:00:00
2018-11-12 18:00:00