Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Развијање физичких способности и едукација ученика за добру физичку форму током целог живота

Од 08.12.2018 10:00 до 08.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 1001; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Центар за здравље, вежбање и спортске науке, Београд
Аутори Вишња Ђорђић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Сергеј Остојић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду
Реализатори Вишња Ђорђић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Сергеј Остојић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Предраг Божић, доктор наука, Завод за спорт и медицину спорта; Лидија Марковић, мастер, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду
Област физичко васпитање
Компетенције компетенције за уже стручну област
Општи циљеви Развијање наставничких компетенција за планирање и ефективну примену разноврсних метода развоја физичких способности ученика, те оснаживање ученика за самостално постављање циљева и прављење здравих избора када је реч о физичкој активности
Специфични циљеви Стицање продубљених знања о концепту здравствене форме и принципима развоја физичких способности; Упознавање са актуелним смерницама и методама за развој аеробне издржљивости, мишићне снаге, мишићне издржљивости и гипкости; Упознавање са ефективним методама поучавања ученика о здравственој форми током целог живота; Анализа различитих инструмената вредновања (посматрање, рубрике, дневници, ученички пројекти, тестирање физичких способности, писмено проверавање, дискусија, анкетирање, истраживачки задаци, портофолио...); Оспособљавање за подршку ученицима у изради индивидуалног плана вежбања.
Теме програма Концепт здравствене форме и принципи развоја физичких способности. Смернице и методе за развој аеробне издржљивости, мишићне снаге, мишићне издржљивости и гипкости. Планирање, програмирање и вредновање у функцији развоја здравствене форме. Подршка ученицима у изради индивидуалног плана вежбања. Евалуација обуке.
Циљна група наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија; наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне)
Број учесника 30

ПРИЈАВА ЗА СЕМИНАР: НАСТАВНИЦИ ФИЗИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ ВАСПИТАЊА ПРИЈАВЉУЈУ СЕ ЗА СЕМИНАР ИСКЉУЧИВО САВЕЗУ ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ СМЕДЕРЕВО.

2018-12-08 10:00:00
2018-12-08 18:00:00