Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Развијање физичких способности и едукација ученика за добру физичку форму током целог живота

Од 08.12.2018 10:00 до 08.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 1001; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Центар за здравље, вежбање и спортске науке, Београд
Аутори Вишња Ђорђић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Сергеј Остојић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду
Реализатори Вишња Ђорђић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Сергеј Остојић, доктор наука, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду; Предраг Божић, доктор наука, Завод за спорт и медицину спорта; Лидија Марковић, мастер, Факултет спорта и физичког васпитања у Новом Саду
Област физичко васпитање
Компетенције компетенције за уже стручну област
Општи циљеви Развијање наставничких компетенција за планирање и ефективну примену разноврсних метода развоја физичких способности ученика, те оснаживање ученика за самостално постављање циљева и прављење здравих избора када је реч о физичкој активности
Специфични циљеви Стицање продубљених знања о концепту здравствене форме и принципима развоја физичких способности; Упознавање са актуелним смерницама и методама за развој аеробне издржљивости, мишићне снаге, мишићне издржљивости и гипкости; Упознавање са ефективним методама поучавања ученика о здравственој форми током целог живота; Анализа различитих инструмената вредновања (посматрање, рубрике, дневници, ученички пројекти, тестирање физичких способности, писмено проверавање, дискусија, анкетирање, истраживачки задаци, портофолио...); Оспособљавање за подршку ученицима у изради индивидуалног плана вежбања.
Теме програма Концепт здравствене форме и принципи развоја физичких способности. Смернице и методе за развој аеробне издржљивости, мишићне снаге, мишићне издржљивости и гипкости. Планирање, програмирање и вредновање у функцији развоја здравствене форме. Подршка ученицима у изради индивидуалног плана вежбања. Евалуација обуке.
Циљна група наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија; наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне)
Број учесника 30

ПРИЈАВА ЗА СЕМИНАР: НАСТАВНИЦИ ФИЗИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ ВАСПИТАЊА ПРИЈАВЉУЈУ СЕ ЗА СЕМИНАР ИСКЉУЧИВО САВЕЗУ ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ СМЕДЕРЕВО.

2018-12-08 10:00:00
2018-12-08 18:00:00