Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Позитивна дисциплина у вртићу

Од 22.12.2018 10:00 до 22.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 730; компетенција: К3; приоритети: П4

Трајање: 3 дана (20 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Едукативни центар Позитивна дисциплина”, Нови Сад
Аутори Жана Ердељан, дипл.психолог, ПУ Радосно детињство''; Дијана Радојковић, професор педагогије, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад; Ивана Мушкиња, спец. психосоцијал. приступа у социјалном раду, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад
Реализатори Жана Ердељан, дипл.психолог, ПУ Радосно детињство''; Дијана Радојковић, професор педагогије, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад; Ивана Мушкиња, спец. психосоцијал. приступа у социјалном раду, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад
Област предшколско васпитање и образовање
Компетенције компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Приоритетна област Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви Хуманији однос према деци, оснаживање и подстицање њихових потенцијала. Стварање предуслова за развој самопоуздања и самодисциплине.
Специфични циљеви Стицање знања о приступу Позитивне дисциплине. Оспособљавање за примену техника васпитавања деце уз избегавање замке ауторитарног и попустљивог стила васпитања. Умеће препознавања и мобилисања капацитета деце, као и подстицања социо-емоционалног развоја. Оспособљавање за учење деце социјалним и животним вештинама-решавању конфликата, емпатији, тражењу решења а не кривца, односу сарадње, толеранцији на различитост. Стицање знања и вештина којима одрасли позива децу да открију за шта јесу способна (подстиче коришћење личне моћи и аутономије). Стицање сигурности деце у праведност васпитних поступака које одрасли примењује, не користећи награду и казну.
Теме програма

1. дан: 1. Основни концепти. Позитивне дисциплине-васпитања без награде и казне. 2. Разбијање митова о дисциплини: дете које се неприхватљиво понаша је обесхрабрено дете. 3. По чему су сва деца слична, а по чему различита-фазе психо-социјалног развоја и темперамент. 4. Охрабрење насупрот похвали-јачање унутрашњег локуса контроле. 5. Животни стил и његов утицај на васпитање деце

2. дан: 1. Поступци који охрабрују-алатке којима се подстиче дечји осећај припадања групи. 2. Поступци који охрабрују-алатке којима се подстиче дечја значајност и допринос групи. 3. Погрешни циљеви-зашто се деца неприхватљиво понашају. 4. Моћ вртићких састанака.

3. дан: 1. Позитивна дисциплина у мојој групи – примери добре праксе. 2.Сценарио: Васпитачи помажу васпитачу. 3. Колегијалне консултације у пракси.

Циљна група Васпитач у предшколској установи; медицинска сестра – васпитач; стручни сарадник у предшколској установи
Број учесника 30

СЕМИНАР ОРГАНИЗУЈЕ ПУ „НАША РАДОСТ“ У СМЕДЕРЕВУ.

2018-12-22 10:00:00
2018-12-22 18:00:00