Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Позитивна дисциплина у вртићу

Од 23.12.2018 10:00 до 23.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 730; компетенција: К3; приоритети: П4

Трајање: 3 дана (20 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Едукативни центар Позитивна дисциплина”, Нови Сад
Аутори Жана Ердељан, дипл.психолог, ПУ Радосно детињство''; Дијана Радојковић, професор педагогије, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад; Ивана Мушкиња, спец. психосоцијал. приступа у социјалном раду, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад
Реализатори Жана Ердељан, дипл.психолог, ПУ Радосно детињство''; Дијана Радојковић, професор педагогије, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад; Ивана Мушкиња, спец. психосоцијал. приступа у социјалном раду, ПУ Радосно детињство'' Нови Сад
Област предшколско васпитање и образовање
Компетенције компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Приоритетна област Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви Хуманији однос према деци, оснаживање и подстицање њихових потенцијала. Стварање предуслова за развој самопоуздања и самодисциплине.
Специфични циљеви Стицање знања о приступу Позитивне дисциплине. Оспособљавање за примену техника васпитавања деце уз избегавање замке ауторитарног и попустљивог стила васпитања. Умеће препознавања и мобилисања капацитета деце, као и подстицања социо-емоционалног развоја. Оспособљавање за учење деце социјалним и животним вештинама-решавању конфликата, емпатији, тражењу решења а не кривца, односу сарадње, толеранцији на различитост. Стицање знања и вештина којима одрасли позива децу да открију за шта јесу способна (подстиче коришћење личне моћи и аутономије). Стицање сигурности деце у праведност васпитних поступака које одрасли примењује, не користећи награду и казну.
Теме програма

1. дан: 1. Основни концепти. Позитивне дисциплине-васпитања без награде и казне. 2. Разбијање митова о дисциплини: дете које се неприхватљиво понаша је обесхрабрено дете. 3. По чему су сва деца слична, а по чему различита-фазе психо-социјалног развоја и темперамент. 4. Охрабрење насупрот похвали-јачање унутрашњег локуса контроле. 5. Животни стил и његов утицај на васпитање деце

2. дан: 1. Поступци који охрабрују-алатке којима се подстиче дечји осећај припадања групи. 2. Поступци који охрабрују-алатке којима се подстиче дечја значајност и допринос групи. 3. Погрешни циљеви-зашто се деца неприхватљиво понашају. 4. Моћ вртићких састанака.

3. дан: 1. Позитивна дисциплина у мојој групи – примери добре праксе. 2.Сценарио: Васпитачи помажу васпитачу. 3. Колегијалне консултације у пракси.

Циљна група Васпитач у предшколској установи; медицинска сестра – васпитач; стручни сарадник у предшколској установи
Број учесника 30

СЕМИНАР ОРГАНИЗУЈЕ ПУ „НАША РАДОСТ“ У СМЕДЕРЕВУ.

2018-12-23 10:00:00
2018-12-23 18:00:00