Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Како до успешне сарадње са родитељима

Од 15.12.2018 10:00 до 15.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 112; компетенција: К4; приоритети: П4

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Чачак
Аутори и реализатори Гордана Поповић Божанић, дипломирани школски педагог, Економска школа, Чачак; Марија Вуловић, дипломирани школски психолог-педагог, ОШ Вук Караџић, Чачак
Област Васпитни рад
Компетенције Компетенције за комуникацију и сарадњу
Приоритетна област Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви Унапређивање компетенција учесника за стварање толерантне и недискриминативне атмосфере на релацији васпитно-образовна установа – породица кроз изграђивање партнерских односа између васпитно-образовне установе и родитеља.
Специфични циљеви Разумевање улоге свих актера васпитно- образовног рада у успостављању толерантне и недискриминативне атмосфере на релацији васпитно-образовна установа – породица. Разумевање значаја усклађености васпитних утицаја породице и васпитно-образовне установе за развој детета. Оспособљавање учесника за примену комуникацијских вештина у сарадњи са родитељима. Оспособљавање за планирање и реализацију интерактивних родитељских састанака.
Теме програма Новине у начинима рада са родитељима. Усклађивање васпитних утицаја. Комуникација са родитељима. Интерактивни родитељски састанак.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа;наставник стручних предмета – средња стручна школа;наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју; наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке/балетске/ликовне); наставник изборних и факултативних предмета; васпитач у предшколској установи; медицинска сестра – васпитач; васпитач у дому ученика;стручни сарадник у предшколској установи; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник)
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 13. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-15 10:00:00
2018-12-15 18:00:00