Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

ЛЕКТИРА НЕ БОЛИ – развој читалачке мотивације

Од 09.12.2018 10:00 до 09.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 852; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Краљевачко друштво учитеља
Аутори Ана Милошевић, професор разредне наставе, ОШ „Јово Курсула” Краљево; Данка Тешић, професор разредне наставе, ОШ „Живан Маричић” Жича
Реализатори Ана Милошевић, професор разредне наставе, ОШ „Јово Курсула” Краљево; Данка Тешић, професор разредне наставе, ОШ „Живан Маричић”, Жича; Светлана Филиповић, професор српске и светске књижевности, ОШ „Јово Курсула”, Краљево; Драгана Ђурић, професор српског језика и књижевности, ОШ „Живан Маричић” Жича
Област српски језик и књижевност
Компетенције компетенције за поучавање и учење
Општи циљеви Обука учитеља и наставника за примену активне наставе и информационих технологија у српском језику и сагледавање дидактичких принципа и технике рада на часу. Повећање ефикасности наставе/учења
Специфични циљеви Оспособљавање учитеља и наставника за примену активне наставе путем књижевних радионица и контаката са писцима путем Скајпа и уживо. Анализа узрочно-последичне везе између одабраних метода рада и постигнућа ученика. Развој читалачке мотивације код ученика.
Теме програма Актуелна питања у настави српског језика и резултати ПИСА тестова. Могућности отклањања слабости у раду на књижевном делу. Мотивација ученика у класичној организацији наставе. Модели радионица „Лектира не боли” у пракси. Лектира не боли у школи. Евалуација.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 6. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-09 10:00:00
2018-12-09 18:00:00