Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

ЛЕКТИРА НЕ БОЛИ – развој читалачке мотивације

Од 09.12.2018 10:00 до 09.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 852; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Краљевачко друштво учитеља
Аутори Ана Милошевић, професор разредне наставе, ОШ „Јово Курсула” Краљево; Данка Тешић, професор разредне наставе, ОШ „Живан Маричић” Жича
Реализатори Ана Милошевић, професор разредне наставе, ОШ „Јово Курсула” Краљево; Данка Тешић, професор разредне наставе, ОШ „Живан Маричић”, Жича; Светлана Филиповић, професор српске и светске књижевности, ОШ „Јово Курсула”, Краљево; Драгана Ђурић, професор српског језика и књижевности, ОШ „Живан Маричић” Жича
Област српски језик и књижевност
Компетенције компетенције за поучавање и учење
Општи циљеви Обука учитеља и наставника за примену активне наставе и информационих технологија у српском језику и сагледавање дидактичких принципа и технике рада на часу. Повећање ефикасности наставе/учења
Специфични циљеви Оспособљавање учитеља и наставника за примену активне наставе путем књижевних радионица и контаката са писцима путем Скајпа и уживо. Анализа узрочно-последичне везе између одабраних метода рада и постигнућа ученика. Развој читалачке мотивације код ученика.
Теме програма Актуелна питања у настави српског језика и резултати ПИСА тестова. Могућности отклањања слабости у раду на књижевном делу. Мотивација ученика у класичној организацији наставе. Модели радионица „Лектира не боли” у пракси. Лектира не боли у школи. Евалуација.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; стручни сарадник у школи; сарадник (педагошки андрагошки асистент и помоћни наставник
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 6. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-09 10:00:00
2018-12-09 18:00:00