Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Методе очувања живих врста у eks situ условима

Од 15.12.2018 10:00 до 15.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 793; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Ниш
Аутори и реализатори Бојан Златковић, доктор наука, биолошке науке, Природно математички факултет, Универзитет у Нишу; Славиша Стаменковић, др биолошких наука, Природно математички факултет Универзитета у Нишу; Светлана Тошић, др биолошких наука, Природно математички факултет Универзитета у Нишу
Област природне науке
Компетенције компетенције за уже стручну област
Општи циљеви Унапређење васпитно-образовног рада у настави биологије, екологије и заштите природе, кроз имплементацију нових сазнања о заштити врста и очувању природних ресурса.
Специфични циљеви Упознавањем са савременим биотехнолошким трендовима који су у служби очувања значајних, пре свега угрожених биљних врста у ex situ условима (изван природних станишта), наставници стичу професионалну компетенцију за модернију реализацију наставе с нагласком на мотивациони и стимулативни аспект креативног и применљивог учења; Овладавање методама и техникама лабораторијског рада у циљу осавремењавања наставе.
Теме програма Одабрана легислатива везана за биодиверзитет и диверзитет лишаја као биоиндикатора животне средине. Очување угрожених биљних врста флоре Србије изван њихових природних станишта; примери из праксе. Култура биљних ткива in vitro и њен значај у очувању природних популација. Перспективе и проблеми. Интродукција биљног материјала у културу in vitro, практични рад. Евалуација семинара и подела уверења.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 13. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-15 10:00:00
2018-12-15 18:00:00