Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Методе очувања живих врста у eks situ условима

Од 15.12.2018 10:00 до 15.12.2018 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 793; компетенција: К1; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Ниш
Аутори и реализатори Бојан Златковић, доктор наука, биолошке науке, Природно математички факултет, Универзитет у Нишу; Славиша Стаменковић, др биолошких наука, Природно математички факултет Универзитета у Нишу; Светлана Тошић, др биолошких наука, Природно математички факултет Универзитета у Нишу
Област природне науке
Компетенције компетенције за уже стручну област
Општи циљеви Унапређење васпитно-образовног рада у настави биологије, екологије и заштите природе, кроз имплементацију нових сазнања о заштити врста и очувању природних ресурса.
Специфични циљеви Упознавањем са савременим биотехнолошким трендовима који су у служби очувања значајних, пре свега угрожених биљних врста у ex situ условима (изван природних станишта), наставници стичу професионалну компетенцију за модернију реализацију наставе с нагласком на мотивациони и стимулативни аспект креативног и применљивог учења; Овладавање методама и техникама лабораторијског рада у циљу осавремењавања наставе.
Теме програма Одабрана легислатива везана за биодиверзитет и диверзитет лишаја као биоиндикатора животне средине. Очување угрожених биљних врста флоре Србије изван њихових природних станишта; примери из праксе. Култура биљних ткива in vitro и њен значај у очувању природних популација. Перспективе и проблеми. Интродукција биљног материјала у културу in vitro, практични рад. Евалуација семинара и подела уверења.
Циљна група Наставник разредне наставе; наставник предметне наставе – основна школа; наставник предметне наставе – гимназија;наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Број учесника 30

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА: 1.500,00динара

КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.100,00 динара

(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар.Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 13. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.

2018-12-15 10:00:00
2018-12-15 18:00:00