Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

„Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“

Од 09.02.2019 10:00 до 09.02.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 230; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 2 дана (16 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Регионални центар за професионални развој запослених у образовању , Горанска бб Смедерево, Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., 026619906, 026619907, 026619906

Аутори:
Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић„, Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког образовања, ОШ „Радица Ранковић„, Лозовик
Реализатори:
Област:
друштвене науке
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Унапређивање компетенција професионалаца за израду иновативног дидактичког материјала кроз филм и филмску анимацију.
Специфични циљеви:
Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад. Применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
наставник предметне наставе – гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
наставник стручних предмета – средња стручна школа
Теме програма:
1. дан 1. Добродошлица и упознавање, представљање циљева, тема и агенде 2. Филм и филмска анимација – појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе 3. Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања 4.Стори борд – појам, значај и примена 2. дан 5. Примена дигиталне технологије у изради филма 6. Техника израде филма и анимираног филма 7. Сумирање и евалуација
Број учесника: 30

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 07. Фебруара (или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе.

2019-02-09 10:00:00
2019-02-09 18:00:00