Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

„Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму“

Од 09.02.2019 10:00 до 09.02.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 230; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 2 дана (16 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Регионални центар за професионални развој запослених у образовању , Горанска бб Смедерево, Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., 026619906, 026619907, 026619906

Аутори:
Драгана Живковић Скокић, професор руског језика и књижевности, ОШ „Радица Ранковић„, Лозовик; Вито Петровић, наставник техничког образовања, ОШ „Радица Ранковић„, Лозовик
Реализатори:
Област:
друштвене науке
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Унапређивање компетенција професионалаца за израду иновативног дидактичког материјала кроз филм и филмску анимацију.
Специфични циљеви:
Оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, која је данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад. Применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
наставник предметне наставе – гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
наставник стручних предмета – средња стручна школа
Теме програма:
1. дан 1. Добродошлица и упознавање, представљање циљева, тема и агенде 2. Филм и филмска анимација – појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе 3. Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања 4.Стори борд – појам, значај и примена 2. дан 5. Примена дигиталне технологије у изради филма 6. Техника израде филма и анимираног филма 7. Сумирање и евалуација
Број учесника: 30

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 2.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 07. Фебруара (или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе.

2019-02-09 10:00:00
2019-02-09 18:00:00