Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Семинар „Од школске приредбе до позоришне сцене“

Од 12.01.2019 10:00 до 12.01.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 985; компетенција: К3; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Едука БГД Друштво за унапређење образовања, Видиковачки венац 52, Београд,
Аутори:
Золтан Фридман, Позоришни редитељ-луткар аниматор, Градско позориште „Рума„; Миодраг Крчмарик, глумац, Факултет уметности Приштина-Косовска Митровица; Зоран Илић, Професор разредне наставе, ОШ „Светозар Марковић„ Лесковац; Душан Благојевић , Дипломирани филолог за српску и компарат, Гимназија Лебане ;
Реализатори:
Област:
уметности
Компетенција:
компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Оспособљавање запослених у образовању за примену драмских и/или позоришних техника у образовању и јавним сценским наступима.
Специфични циљеви:
• Упознавање са развојем и улогом драме у образовању • Упознавање са појмом и фазама драмских и позоришних техника; • Разумевање различитих начина примена драмских техника у разреду ; • Овладавање позоришним техникама у припреми представе са ученицима • Подигнут ниво вештина запослених у образовању за припрему представа са ученицима за наступе на позоришним фестивалима и смотрама.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан: појам, улога и место драме у образовању, како драматизовати и адаптирати текст, рад са глумцима и књига режије, рад са глумцима- децом - глума и сценски покрет, рад са глумцима, децом – Физичка радња, машта и оригиналност, представа са приредбе у позориште
Број учесника:

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 1.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)

Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 10. јануара (или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе

2019-01-12 10:00:00
2019-01-12 18:00:00