Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Семинар „Подстицање функционалне писмености применом развијајућих модела наставе“

Од 19.01.2019 10:00 до 19.01.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 541; компетенција: К2; приоритети: П3

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Центар за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац, Сестре Јањић бр. 6, Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., 034201303, 0605598801,

Аутори:
Љиљана Павловић, Професор разредне наставе, ОШ”Мирко Јовановић”; Биљана Живковић, Дипломирани физичар, ОШ „Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац; Зорица Николић, ЦСУ КГ;
Реализатори:
Љиљана Павловић, Професор разредне наставе, ОШ”Мирко Јовановић”; Биљана Живковић, Дипломирани физичар, ОШ „Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац; Зорица Николић, , ЦСУ КГ; Јасмина Цветић, Професор педагогије, ОШ „Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
Област:
општа питања наставе
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Осавремењавање наставног процеса кроз оснаживање наставника за примену развијајућих модела наставе који би допринели стицању функционалне писмености код ученика.
Специфични циљеви:
Оснаживање наставника за развој личних и ученичких коментенција, као и разијање вештина код наставника за коришћење развијајућих модела наставе који воде ка стицању фунционалне писмености; Обучавање наставника да сами, у складу са циљевима и исходима наставе, садржајима наставног програма, имплементирају развијајуће моделе у свом наставном процесу; Обучавање наставника за конкретну примену развијајућих модела наставе који воде ка стицању фунционалног знања код ученика. Подстицање позитивног става наставника према идеји укључивања ученика у организацију наставе (прикупљање и израда дидактичких средстава, осмишљавање пројеката, учешће у изради планова ваннаставних активности...).
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан: уводна активност-живот од нас тражи да решавамо проблеме, да ли нас школа томе подучава? Развијајући модели наставе, дидактичка средства свуда око нас, стицање фунционалне писмености у изокренутој учионици „Лењи учитељ”- како да ученици науче више када учитељ подучава мање, завршне активности - евалуација
Број учесника:

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 1.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до четвртка, 17. јануара (или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе

2019-01-19 10:00:00
2019-01-19 18:00:00

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год