Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити путем пријаве на сајту или факсом, слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Семинар: "Коришћење рачунара за припрему ефективније наставе"

Од 06.02.2019 10:00 до 06.02.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 318; компетенција: К2; приоритети: П1

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Организатор програма:
Аутори:
Ивана Новаковић, Мастер, Основна школа „Стојан Новаковић„, Шабац; Душан Којић, Мастер, Центар за стручно усавршавање Шабац; Ђорђе Шарчевић, Мастер, Основна школа „Жика Поповић„ Владимирци;
Реализатори:
Област:
информатика
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање дигиталних компетенција ученика и наставника и употреба информационо-комуникационих технологија у реализацији образовно-васпитног процеса
Општи циљеви:
Унапређивање знања наставника за ефикасно коришћење рачунара као подршке у изради потребне документације и квалитетнијег и потпунијег извођења наставе.
Специфични циљеви:
Проширивање знања наставника за рад са основним ИКТ средствима у настави. Оспособљавање наставника за коришћење Word-a приликом израде наставних планова и евиденција. Осавремењивање наставе употребом доступних аудио и видео материјала преузетих са Интернета. Развијање вештина за реализацију квалитетније и садржајније наставе коришћењем PowerPoint презентација. Подстицање наставника за коришћење савремених Интернет алата у настави (Gmail, Google calendar, drive, form) посредством компјутера и мобилног телефона. Оспособљавање наставника за даље самостално напредовање и истраживање могућности ИКТ-а.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан: представљање, повезивање хадрвера и подешавање софтвера, Word у школи, правилно претраживање Интернета,Power Point, Google сервиси, Евалуација
Број учесника:
Трајање програма:
дана: 1
бодова: 8

СЕМИНАР ЈЕ БЕСПЛАТАН ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА
КОТИЗАЦИЈА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА И ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ ПРИВАТНИХ ШКОЛА: 1.500,00 динара
(Поред котизације у ове износе урачунати су и трошкови ручка и освежења током семинара)
Контакт особа: Наташа Максовић, 026/619-906, 060/6831904
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево: 840 – 942668 – 62. Сврха уплате: котизација за семинар. Уплата котизације: до дана семинара.

Пријава наставника: најкасније до понедељка,04. фебруара(или до попуњавања слободних места).
Напомена: за бесплатне семинаре уважаваће се индивидуалне пријаве наставника, није неопходна пријава преко школе

2019-02-06 10:00:00
2019-02-06 18:00:00