Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Семинар: „Школа отворена родитељима 2 – ефикасном комуникацијом са родитељима до боље сарадње“

Од 08.06.2019 10:00 до 08.06.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 163; компетенција: К4; приоритети: П4

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

Број учесника: 30
Аутори:
Реализатори:
Зорица Поповић, професор разредне наставе, ОШ„Мома Станојловић„ Крагујевац; Неда Богојевић Прековић, Дипломирани биолог – еколог, ЦСУ Крагујевац; Зорица Николић, дипломирани биолог, ЦСУ Крагујевац;
Област:
васпитни рад
Компетенција:
компетенције за комуникацију и сарадњу
Приоритетна област:
Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви:
Јачање професионалних капацитета запослених у школи/установи за подизање нивоа сарадње са родитељима. Унапређивање квалитета рада школе/установе подизањем нивоа компетенција наставника и васпитача за ефикаснију комуникације са родитељима.
Специфични циљеви:
 Повећање квалитета рада кроз ефикаснију и константну комуникација (вербалана и невербалана) са родитељима;  Усклађивање васпитно–образовних функција и утицаја родитеља и школе/установе;  Обогаћивање метода, техника, поступака и вештина ефикасне комуникације са родитељима;  Повећање мотивиција и наставника и родитеља за сарадњу и заједничке акције на нивоу школе/установе;  Повећање партиципације родитеља у ,,школском животу деце'' кроз јачање партнерског односа између родитеља и наставника/васпитача.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке, балетске, ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
Уводне активности,Тумачење порука и васпитног стила, Квалитетна комуникација – предуслов успешне сарадње, Начини комуникације са родитељима, Тематски родитељски састанак, Евалуција

Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 06. јуна (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ 1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)
Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић
Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка:http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.…и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2019-06-08 10:00:00
2019-06-08 18:00:00