Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Мој ученик – потенцијална жртва, починилац или посматрач насиља (ПОПУЊЕНО)

Од 07.12.2019 10:00 до 07.12.2019 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 40; компетенција: К3; приоритети: П4

Трајање: 1 дан (8 бодова)

Категорије: Семинари

ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ОВАЈ СЕМИНАР ЈЕ ЗАВРШЕНО

Аутори:
Јелена Петровић Десница, дипломирани социолог - мастер, Друга крагујевачка гимназија; Снежана Грујић, PhD кандидат Филозофског факултета, Друга крагујевачка гимназија, Крагујевац
Реализатори:
Јелена Петровић Десница, Дипломирани социолог - мастер, Друга крагујевачка гимназија ; Снежана Грујић, PhD кандидат Филозофског факултета, Друга крагујевачка гимназија, Крагујевац; Анастасија Грујић, мастер психолог, Таркет д.о.о.
Област:
васпитни рад
Компетенција:
компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Приоритетна област:
Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви:
Оспособљавање запослених у образовању за васпитни рад на превенцији и сузбијању вршњачког насиља у образовним и васпитним установама.
Специфични циљеви:
Усвајање појма и разумевање специфичности вршњачког насиља (Bullying) и Олвеусове (Оlweus) типологије учесника вршњачког насиља;оспособљавање за:разумевање вршњачких интеракција, препознавање ученика потенцијалних жртава, починиоца и посматрача вршњачког насиља и за адекватно и правовремено васпитно деловање на превенцији насиља,побољшањe кохезивности и толерантности у вршњачкој групи, јачањe етоса у одељењу; овладавање механизмима сузбијања насиља у складу са педагошким принципима и постојећом законском регулативом и поступцима међусекторске сарадње институција на сузбијању проблема насиља; усвајање смерница за сарадњу и рад са родитељима на заједничким активностима превенције.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
наставник предметне наставе – гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
наставник стручних предмета – средња стручна школа
наставник у школи за образовање ученика са сметњама у развоју
наставник у школи за образовање одраслих
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
васпитач у предшколској установи
медицинска сестра – васпитач
васпитач у дому ученика
стручни сарадник у предшколској установи
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан Уводни део Појам, врсте и одлике вршњачког насиља Улога наставника у превенцији вршњачког насиља Стаза до школе без насиља Евалуација
Број учесника:
Трајање програма:
дана: 1
бодова: 8
Пријава и уплата котизације: најкасније до четвртка, 05. децембра (или до попуњавања слободних места). Пријаве шаљу искључиво школе, не уважавају се индивидуалне пријаве наставника.
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ТЕРИТОРИЈЕ ГРАДА СМЕДЕРЕВА ЈЕ 1.500,оо динара. (Трошкови ручка и освежења током семинара)
ЦЕНА ЗА ПРОСВЕТНЕ РАДНИКЕ СА ДРУГИХ ТЕРИТОРИЈА ЈЕ 2.500,оо динара. (У овај износ су поред самог семинара, урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка: http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2019-12-07 10:00:00
2019-12-07 18:00:00