Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Реализација новог Наставног програма биологије у основној школи

Од 07.12.2019 10:00 до 07.12.2019 18:00

Категорије: Семинари

Удружење Герундијум из Београда https://www.gerundijum.rs/kontakt.php организује семинар: „Реализација новог Наставног програма биологије у основној школи“ https://zuov-katalog.rs/index.php?kataloski_broj=814&action=page%2Fcatalog%2Fview

Каталошки број програма: 814
Датум реализације: 07. 12. 2019.
Место реализације: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска бб, Смедерево

Особа за контакт:
Аутори:
Реализатори:
Томка Миљановић, доктор наука, Природно математички факултет у Новом Саду; Вера Жупанец, доктор наука, Природно математички факултет у Новом Саду; Тијана Прибићевић, доктор наука, Природно-математички факултет у Новом Саду; Вујадин Здравковић, Мастер професор биологије, Природно-математички факултет у Новом Саду;
Област:
природне науке
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Унапређивање методичких компетенција наставника биологије за ефикасну реализацију новог Наставног програма биологије у основној школи, њиховa едукацијa за успешну организацију, реализацију и евалуацију наставе биологије и остваривање циљева и исхода
Специфични циљеви:
Акценат наставе биологије према новом спиралном моделу Наставног програму је на разумевању концепата разноврсности живог света и његовог значаја за природу и човека, значаја процеса који карактеришу живот и односа који се успостављају у природи. Отуда реализација овог семинара има следеће специфичне циљеве: Обука наставника биологије за операционализацију исхода наставе биологије на примерима конкретних наставних садржаја. Обука наставника биологије за дидактичко обликовање наставних материјала који треба да омогуће самостално стицање знања ученика. Подстицање наставника да користе иновативне моделе наставе у реализацији новог програма биологије у основној школи (проблемску наставу, интегративну наставу, наставу уз подршку рачунара)
Циљна група:
наставник предметне наставе – основна школа
Теме програма:
1.данАнализа Наставних програма биологије за основну школу у Републици Србији и земљама европске унијеСпирални модел наставних програма биологије у основној школиПаузаРеализација спиралног модела Наставног програма билогије применом иновативних модела наставеПауза за ручакМетодичко обликовање часа и дидактичких материјала за обраду биолошких садржаја иновативним моделимаПаузаЗавршна реч реализатора семинара и евалуација семинара.
ПРИЈАВЕ ЗА СЕМИНАР: УДРУЖЕЊА ГЕРУНДИЈУМ (ТЕЛ. 011/4096-593) https://www.gerundijum.rs/kontakt.php

2019-12-07 10:00:00
2019-12-07 18:00:00