Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

Од 26.01.2020 10:00 до 26.01.2020 18:00

Место одржавања: Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево Горанска ББ, 11 300 Смедерево

Каталошки број: 12; компетенција: К3; приоритети: П4

Трајање: 2 дана (16 бодова)

Категорије: Семинари

Подружница стручних сарадника Смедерево у сарадњи са Регионалним центром Смедерево (25. и 26. јануар 2020.год.) организује дводневни семинар:
„(Не)видљиво васпитање – углед, атмосфера и идентитет школе у функцији васпитања ученика“

Аутори:
Катарина Јовановић, дипломирани психолог, Центар за едукацију Шабац; Биљана Ерцеговчевић, дипломирани школски психолог-педагог, Медицинска школа "Др Андра Јовановић" Шабац; Божидар Топаловић, магистар педагогије, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР;
Реализатори:
Биљана Ерцеговчевић, дипломирани школски психолог-педагог, Медицинска школа; Др Андра Јовановић" Шабац; Божидар Топаловић, магистар педагогије, Удружење за подршку васпитању и образовању ОДСТАР; Катарина Јовановић, дипломирани психолог, Центар за едукацију Шабац
Област:
васпитни рад
Компетенција:
компетенције за подршку развоју личности детета и ученика
Приоритетна област:
Јачање васпитне улоге образовно-васпитне установе кроз развијање програма превенције насиља, дискриминације, злостављања и занемаривања
Општи циљеви:
Планско јачање васпитне улоге школе кроз оснаживање капацитета наставника за изградњу и одржавање угледа, добре атмосфере, препознатљивог идентитета и осећања припадности школи и стварање подстицајног амбијента за развој целокупне личности ученика.
Специфични циљеви:
Јачање свести наставника о значају угледа школе и идентитета школе у заједници и њиховом делу одговорности за изградњу угледа и идентитета школе. Идентификовање доминантних уверења, ставова, перцепција наставника у вези функционисања конкретне школе и анализирање утицаја тих уверења на понашања и осећања свих учесника васпитно-образовног процеса. Оснаживање капацитета наставника за промену ставова и понашања која се негативно одражавају на васпитно-образовни процес и развој личности ученика. Подстицање развоја осећања припадности одељењу/школи код ученика. Изналажење начина за стварање и континуирано усавршавање подстицајног и безбедног амбијента за развој ученика и наставног кадра, неговање радне етике, добрих односа и атмосфере у школи.
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
Наставник предметне наставе - гимназија
наставник општеобразовних предмета – средња стручна школа
Наставник стручних предмета - средња стручна школа
наставник општеобразовних предмета у средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник стручног предмета у основној/средњој уметничкој школи (музичке
балетске
ликовне)
наставник изборних и факултативних предмета
Васпитач у дому ученика
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. данУвод и интеграцијаУглед, како га стећи и одржатиПаузаНивои утицаја и нивои промене ПаузаМеђуљудски односи као главни контекст васпитног процеса - атмосфера у школиПаузаИдентитет: циљеви, мисија, визија и припадањеЕвалуација првог радног дана2. данУвод у други радни дан - без цензуре!Деца, ураган у школским клупамаПаузаИдентитет одељења и вештине успешне интеграције ПаузаТимски рад: целина је више од збира деловаЕтос одељења – питања која треба поставитиПаузаПоглед у будућност - етос у развојном плану одељењаЕвалуација семинара

Број учесника: 30

КОТИЗАЦИЈА: 3.800,оо динара. (Урачунати и трошкови ручка и освежења током семинара)
Пријаве најкасније до среде, 25. децембра  а плаћање котизације до 30. 12. 2019.год.(због промене рачуна и начина плаћања-овај датум је крајњи рок)

Текући рачун Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска ББ, 11300 Смедерево: 840 – 942668 – 62 . Модел и позив на број нису потребни.
Информације на телефон: 026/619-906, 060/6831904
Контакт особа: Наташа Максовић

Пријављивање за семинар:
Образац за пријаву можете преузети са линка: http://www.rcsmed.edu.rs/PRIJAVA_ZA_SEMINAR_U_RC_SMEDEREVO.doc и попуњен послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
ИЛИ
мејл са потребним подацима (назив семинара; име, презиме; ЈМБГ; адреса; телефон; имејл; радно место; назив школе у којој радите – уколико школа плаћа котизацију навести: назив школе, адресу школе, ПИБ/ЦРФ и имејл школе) послати на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

2020-01-26 10:00:00
2020-01-26 18:00:00