Информишите се о најављеним семинарима који ће се одржати у нашем Центру. Сва питања у вези са семинарима можете поставити путем електронске поште office@rcsmed.edu.rs или путем форме "коментари" на сајту.

Уколико није другачије наведено, за сваки од најављених семинара се можете пријавити факсом или слањем пријавног обрасца кога можете преузети ОДАВДЕ, на број 026 / 619 - 906.

НАУКА О ВАЗДУХУ - Истраживање тема и план пројекта

Од 11.02.2020 10:00 до 11.02.2020 14:00

Категорије: Радионице

Позивамо основне школе у Смедереву да се укључе у ДЕЧЈИ НАУЧНИ КАМП (ДНК) који ће се у сарадњи са Центром за промоцију науке Београд, одржати у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Горанска бб, од понедељка 10. фебруара до четвртка 13. фебруара, од 09h до 14h под називом НАУКА О ВАЗДУХУ.
Последњег дана кампа, у четвртак 13. фебруара, радионице ће се одржати од 14.30h до 18.00h, a резултати рада група ће бити представљени на изложби од 18.00h до 19.00h.
Предвиђено је да у радионицама четвородневног трајања Дечјег научног кампа,  учествује укупно 25 ученика петог, шестог и седмог разреда основних школа у Смедереву.

Дечји научни камп (ДНК) је осмишљен тако  да се деца у друштву вршњака, у стимулативном окружењу, на занимљив и интерактиван начин упознају са наукама и стручњацима који раде у овим областима. Циљ кампа је подстаћи децу да развијају начин размишљања који је отворен за експериментисање, грешење, ризиковање и иновацију. Ове године у Смедереву, акценат ће бити стављен на истраживање ваздуха.
Кроз „Водич родитељима и наставницима“, а који се налази са осталим потребном документацијом приложеном уз Позив, детаљно су обjашњени детаљи Дечијег научног кампа.
Током кампа тимови деце ће заједно са научним демонстраторима кренути од појма ваздуха који ће истражити, преобликовати у нацрт свог истраживачког пројекта који може имати различите форме. То значи да су области које ће бити укључене у програм веома разноврсне и сами тимски пројекти зависе делом и од дечјих интересовања. Очекујемо да ће на кампу настати пројекти који тему ваздуха истражују кроз хемију, биологију, географију, физику, екологију и разне друге научне дисциплине.

ДНК организује Центар за промоцију науке заједно са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовању Смедерево, а све у оквиру европског пројекта SySTEM2020 који се бави учењем наука, технологије, инжењерства и математике ван школских учионица. Пројекат SySTEM2020 је финансиран од стране Европске комисиjе у оквиру Хоризонт 2020 програма. https://www.cpn.rs/  https://system2020.education/

НАПОМЕНА:

Због ограниченог броја, молимо Вас да благовремено упознате родитеље и ученике са програмом Дечијег научног кампа и  извршите пријаве заинтересованих родитеља и њихове деце и РЦ Смедерево проследите контакте родитеља (бројеве мобилних телефона и е-маил адресе).

Потписивање сагласности родитеља у РЦ Смедерево: од 27.01. до 31.01.2020.  радним данима у времену од 09h до 14h.

2020-02-11 10:00:00
2020-02-11 14:00:00